radniki.at.ua Юридичний помічник

Юридичні статті


Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 4
Показано матеріалів: 1-4


 «Протягом 19 років існування в Україні інституту шлюбного контракту, великого поширення такі договори так і не набули. Зокрема, протягом семи років цією можливістю в країні скористалося лише близько 7 тисяч подружніх пар. З них у 2010 році нотаріусами було посвідчено трохи більше 1 тисячі шлюбних договорів.» - міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на статистичну звітність Мін'юсту щодо вчинених нотаріальних дій за 2010 рік [4]. Впродовж 2011 – 2012 рр. ситуація практично не змінилася. «Шлюбний договір укладають тільки багаті, і ті, які не довіряють одне одному» - загальноприйнята  думка громадян України. І все ж тенденція до поступового підвищення ролі договору характерна для сучасного приватного права, почала яскравіше виявлятися в Україні. Визначальною ознакою процесу нормотворення останніх років є розширення диспозитивних засад регулювання відносин у сім’ї, зокрема, майнових відносин подружжя. 

Наукові статті | Переглядів: 1995 | Додав: Tanya | Дата: 23.03.2013


Наявність колізій у міжнародному  приватному праві є абсолютно закономірним і об’єктивно обумовленим явищем. Оскільки, специфіка суспільних відносин, що складають її предмет, зокрема їх так звана ускладненість іноземним елементом, а також неможливість їх абсолютного врегулювання відповідно до вимог міжнародної і водночас національних правових систем, очікувано втілюється у колізіях міжнародного права. Варто зазначити, що останнім часом спостерігається тенденція до загострення проблемних питань цих колізій, через що у міжнародному праві почали виділяти окремий інститут колізійних норм.

Наукові статті | Переглядів: 5749 | Додав: Tanya | Дата: 23.03.2013

Інститут деліктних зобов*язань один з провідних міжнародному приватному праві. У доктрині міжнародного приватного права під деліктом прийнято розуміти правовідношення з "іноземним елементом", зміст якого полягає у праві чи обов'язку потерпілої особи вимагати в межах та способами, вказаними у нормах джерел права, відновлення чи компенсації порушених прав особою, що протиправними діяннями заподіяла шкоду потерпілому. Попри тенденцію до уніфікації норм міжнародного приватного права, інституту деліктних зобов*язань характені найрізноманітніші форми правового оегулювання, зумовлені, проте, не стільки особливостями національної правової системи, скільки належністю тієї чи іншої держави до конкретної правової сім*ї. В даній статті, власне, відображено особливості виникнення деліктного зобов*язання у державах англо-американської правової сім*ї.

Наукові статті | Переглядів: 3382 | Додав: Tanya | Дата: 23.03.2013

Прийшла весна і разом з підсніжниками до нас прийшли проблеми на дорогах. Ні для кого не секрет, що українські автошляхи і в теплу пору року знаходяться не в найкращому стані, а от навесні проїхати без втрат можливо лише на військовій техніці. Тому авторським колективом юристів сайту radniki.at.ua була підготовлена стаття, яка роз'яснить тонкощі боротьби за компенсацію від КП "Укравтодор" за неналежний стан автошляхів України, що завдали шкоди Вашому авто...
Корисні юридичні статті | Переглядів: 928 | Додав: Denis_Ovchynnykov | Дата: 18.03.2013

Середа, 05.02.2025, 14:35
Вітаю Вас Гість

Форма входу

Категорії розділу

Корисні юридичні статті [1]
Судова практика [0]
Наукові статті [3]

Популярні документи

Наше опитування

Чи вважаєте Ви доцільним вступ України до митного союзу?
Всього відповідей: 100

Корисні посилання



Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
▲ Нагору